Vždy ve Vašem zájmu.

Přihlášení na extranet pro klienty naší společnosti.

Přihlášení klienta
nebo zavřít

Zelená karta bude bílá

Zelené karty, které prokazují, že má řidič platné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, se od 1. července 2020 změnily na bílé (černý tisk na bílém papíře).

Pojišťovny však budou ještě několik měsíců zelené karty vystavovat v původní podobě, aby dotiskly skladové zásoby stávajících předloh. Oficiálně mohou vydávat zelené karty ve starém formátu ještě do konce června roku 2021. 

Výhodou černobílé karty je, že si ji majitel vozidla v případě ztráty či poškození originálu může sám vytisknout a není potřeba k tomu mít zelený papír ani barevnou tiskárnu.

Podle Jana Matouška, výkonného ředitele České kanceláře pojistitelů, směřuje systém do budoucna k digitalizaci či úplnému zrušení zelených karet. Policisté by si při silniční kontrole potřebné údaje ověřovali v digitální databázi. 

„Změna barvy je dle informací z České kanceláře pojistitelů výsledkem dohody států evropského zelenokaretního systému. Jedná se přitom o možnost, nikoli povinnost,“ vysvětluje Martin Kopecký, ředitel oddělení pojištění vozidel RENOMIA. Některé země si ponechávají zelenou barvu karty, některé přecházejí na bílou, všechny státy ale respektují, že od července budou motoristé po Evropě prokazovat pojištění bílou i zelenou verzí karty.

 Další změnou je, že mezinárodní automobilová pojišťovací karta v budoucnu nebude mít na rubové straně uveden seznam zahraničních kanceláří pojistitelů.

Jsme součástí RENOMIA Group

  • Největší pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě
  • Mezinárodní tým zkušených odborníků
  • Nejvýhodnější ceny a podmínky

Kde působíme

Kontakt

K+K Broker spol. s r.o.
Masarykovo nám. 2/36
697 01 Kyjov

info@kkbroker.com
+420 518 615 607